Program

PÁTEK 7. června 2019

10:00 Koncert pro žáky základní školy ve Tvrdonicích

Účinkují: FS Javor, Javoráček, dětský soubor PASTRATORII z Traditiei z Rumunska

19:00 Koncert mládežnické dechové hudby Mladá muzika ze Šardic

20:00 Slavnostní zahájení – PŘEHLÍDKA DECHOVÝCH HUDEB

DH MÁJOVANKA (Slovensko)

DH JIŽANI

DH DUBŇANKA

DH PODLUŽANKA

Celým večerním pořadem bude provázet Karel Hegner. 

Po skončení přehlídky bude k tanci a poslechu na „kolečku“ vyhrávat DH DUBŇANKA. Vystoupí také cimbálová muzika VLADIMÍRA BENEŠE.

 

SOBOTA 8. června 2019

12:30 koncert Veselo muziko koncert Mladé muziky ze Šardic na náměstí Míru ve Tvrdonicích

13:30 Průvod účinkujících dětských souborů z náměstí Míru do areálu TNS

14:00 Vystoupení dětských souborů

Účinkují: POMNĚNKA z Tvrdonic a Mládežnická CM z Lužic, JAVORÁČEK z Lomnice nad Lužnicí, JARABÁČEK z Drnholce, PASTRATORII z Traditiei z Rumunska, BŘECLAVÁNEK a CM Břeclavánek z Břeclavi, JACKOVÁ z Jablunkova, Vítězové pěveckých soutěží – připravila CM Matěje Kůrečky

17:00 Soutěže ve zpěvu – doprovácí CM OLiNa

Účinkují a soutěží mladí zpěváci z regionu.

Host festivalu – PASTRATORII z Traditiei z Rumunska

PODLUŽÁCKÝ STÁRKU

19:30 Jsem Moravan aneb 90 let Slováckého krůžku Tvrdonice

19:40 Křest knihy Ztracená tvář Podluží

19:50 Podlužácký stárku – soutěž v podlužáckých tancích vrtěná a hošije 

Porota: Štěpán Hubačka (předseda), Jan Huňař st., Josef Létal, Martin Kaňa, Stanislav Popela

Doprovází CM OLiNA, CM Břeclavan, DH Lanžhotčanka

20:00 Slavíček Podluží – vzpomínkový pořad ke 100. výročí narození Boženy Šebetovské

Účinkují: Marie Prajková, Ludmila Kosková, Jana Horáková, Lubka Vacenovská, Zuzana Martinková, ženský sbor z Lanžhota, Jan Kružík a CM Břeclavan

21:00 Podlužácký stárku – verbuňk

Pokračování soutěže o Stárka Podluží. Představí se vítězové dětské verbířské soutěže regionu Podluží.

21:30 Jak je kroj, tak sa stroj – šatka na Podluží

Účinkují: Zuzana Uhrová, Zuzana Ciprysová, Eliška Ciprysová, Kamila Šošovičková, Nikola Uhrová, Eva Blažková, Tereza Kolářová, Soňa Hošková, Anna Fialková a CM OLiNa.

22:00 Fašanku, Fašanku – hudebně taneční pásmo

Účinkují: NS Břeclavan, FS Pohárek, Jiljí Herzán, Jan Huňař st., Starobřeclavský mužský sbor, kůň, medvěd

Vyhlášení výsledků tanečních soutěží

Po skončení programu bude na „kolečku“ k tanci a poslechu hrát DH LANŽHOTČANKA a na různých místech areálu budou hrát až skoro do rána také cimbálové muziky OLiNA, Mladé SLOVÁCKO a ZÁDRUHA a možná se přidají i další. 

NEDĚLE 9. června 2019

9:00 Mše svatá za účastníky Slavností v kostele sv. Mikuláše

10:00 Sjíždění chase na vozech tažených koňmi – doprovází DH PODLUŽANKA

Vystoupí FS JAVOR

13:30 Hore Tvrdonicama – slavnostní průvod účinkujících – doprovází DH PODLUŽANKA

14:30 Veselá je dědina

Účinkují: Stárek Podluží 2019, Folklórní kroužek MŠ Tvrdonice, Slovácký krůžek Tvrdonice, Mládežnická CM z Lužic

Vitajte u nás – Slovácký krůžek a ženský sbor Erteple Hodonín

Dědinečko moja – prezentace obcí regionu Podluží

MORAVSKÁ NOVÁ VES – Jak sa žiou za stařečků

Úřinkují: DFS Jatelinka a Jatelinečka, Slovácký krůžek M. N. V., Mužský a ženský sbor, CM Jatelinka

PODIVÍN – Jarní zvykosloví v Podovíně

Účinkující: Malá voděnka, Velká Voděnka, Podivínská chasa

17:30 Host festivalu PODDUKELSKÝ UMELECKÝ ĽUDOVÝ SÚBOR Z PREŠOVA (Slovensko)

Po skončení pořadu lidová veselice s DH Podlužanka.

DOPROVODNÝ PROGRAM 8. a 9. června 2019

14:00 Dětský dvůr

Jarmark řemesel spojený s prodejem

Slovácká chalupa – výstava ke 100. výročí Boženy Šebetovské

Ochutnávka a prodej vín – sklep zahrádkářů, od 17:00 soutěž v tahání vína koštéřem