Program

Pátek 2. 6. 2017

19:00 – Koncert mládežnické DH Svatobořáci

20:00 – Slavnostní zahájení 64. ročníku Slavností Podluží v písni a tanci 2017

20:15 – DH Krásinka (SK)

21:00 – DH Podlužanka

22:00 – DH Gloria

23:00 – DH Weinviertler Mährische Musikanten (A)

Programem bude provázet moderátor, vinař a zpěvák Jožka Šmukař.

Po skončení pořadu následuje lidová veselice, k tanci i poslechu hraje DH Gloria a CM Stupava.

Sobota 3. 6. 2017

12.30Vesele muziko – koncert na náměstí Míru
Účinkuje mládežnická DH Svatobořáci

13.30Slavnostní průvod
Průvod dětských souborů z náměstí Míru do amfiteátru

14.00Naše děti
Účinkují : Pomněnka Tvrdonice, doprovází dětská CM z Lužic,
Borověnka Valtice
Koňárci Poštorná
Malá Lipta Liptál
Soubor písní a tanců Legnica (PL)
Juránek Borský Sv. Jur (SK)
Škubánek Světlá nad Sázavou
Kordulka Starý Poddvorov
Vítězové dětských pěveckých soutěží

17.00Soutěže ve zpěvu
Soutěží mladí zpěváci z regionu, doprovází CM OLiNa
Vitajte u nás – Legnica PL

19.30 – Podlužácký stárku
Účinkují : Vítězové soutěže mladých verbířů Podluží
Soutěžící v tancích hošije, vrtěná, verbuňk, O STÁRKA PODLUŽÍ 

Pod tvrdonsků májů –  jubilující osobnosti z Podluží

Naši stařenka a stařeček – k poctě manželům Komosným z Dolních Bojanovic, zpěváci, tanečníci a CM Zádruha z Dolních Bojanovic

Módní přehlídka – Inspirace folklórem – studenti Designu oděvů Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

 Po skončení pořadů lidová veselice s DH Vacenovjáci, CM OLiNa, CM Zádruha

Po celý programový den bude pro děti otevřen v areálu festivalu Dětský dvůr s tvůrčími dílničkami, hrami a divadlem pro děti, výstava v sále Slovácké chalupy, bohatá nabídka občerstvení, krajových specialit, kolekce vín Vinařství Čech z Tvrdonic, prezentace regionálních pivovarů z Moravského Žižkova a Dolních Bojanovic.

Neděle 4. 6. 2017

9.00Mše svatá za účastníky slavností v chrámu sv. Mikuláše ve Tvrdonicích

10.00Sjíždění chasy – na vozech tažených koňmi na náměstí Míru za doprovodu DH Podlužanka, vystoupení souboru Legnica (PL)

13.30Hore Tvrdonicama
Slavnostní průvod účinkujících obcí do amfiteátru slavností

Účinkují: Stárek Podluží 2017, mateřská škola, Pomněnka a chasa Tvrdonice

14.30Dědinečko moja – III. pokračování projektu

Město Lanžhot –  Svíca – vystoupí ženský a mužský sbor a chasa z Lanžhota, vedoucí Marie Prajková

Obec Lužice –  Slovácká svatba na Podluží podle Josefa Kopeckého – vystoupí chasa z Lužic, mužácký sbor z Lužic, sbor vdaných žen, lužické zpěvačky, kvartýrníci a další krojované osoby a děti z Lužicdoprovází, Gajdošská muzika Jana Huňaře ze Staré Břeclavi 

17.00Z mesta do miesta
Pořad souboru Technik STU Bratislava (SK)

Doprovodný program: od 14 hodin bude pro děti otevřen v areálu festivalu Dětský dvůr s tvůrčími dílničkami, hrami a divadlem pro děti, výstava v sále Slovácké chalupy, bohatá nabídka občerstvení, krajových specialit, kolekce vín Vinařství Čech z Tvrdonic, prezentace regionálních pivovarů z Moravského Žižkova a Dolních Bojanovic.